сряда, 16 март 2022 г.

Даоистко упражнение, което спаси живота на лекаря

Размахвайте ръцете си за съвършено здраве


Даоистко упражнение, което спаси живота на лекаря

 Даоисткото упражнение Пинг Шуайшоу (平甩手) е много просто. То включва практически само замахване на двете ръце.
Все пак не се заблуждавайте от неговата простота. Въздействието на древните упражнения върху здравето е огромно.
Ping Shuaishou, което може да се преведе като упражнение за успоредно люлеене на ръцете, ви кара просто да размахвате ръцете си, с леко огъване на коленете между тях. Въпреки това то спасява живота на мнозина.
Един от забележителните инициатори на упражнението е хирургът Сю Дафу от Тайван.
Хирургът бил съкрушен, когато е диагностициран с трети стадий терминален колоректален рак. Като хирург от повече от 20 години, той е наясно с въздействието на операцията и не е склонен да премине през хирургическите процедури, въпреки строгото предупреждение от медицинското му братство за вероятните фатални последици.
Случайно го запознават с даоистките упражнения. Упражнението е толкова просто, че не му отнема много време да реши да го изпробва. Резултатите били чудотворни и оттогава той никога не се отказа.
Три месеца след началото на упражнението, 5-сантиметровата бучка в тялото му необяснимо изчезва — заедно с болките. Оттогава хирургът усърдно спазва рутината да размахва ръце, за да остане здрав.
Сега той учи пациентите си да правят упражнението и призовава хората с медицински проблеми да го изпробват, заедно с комбинация от здравословна диета.
„Когато ръцете се люлеят надолу, мускулите са отпуснати“, казва той. „Това подобрява кръвообращението. Циркулацията е като магистрала, която позволява на белите кръвни телца и на другите клетки в имунната система да пътуват до проблемната зона, за да помогнат за оздравяването.“
Ако разбирате мандарин или английски, гледайте видеоклипа по-долу, за да чуете опита на хирурга. Освен него, във видеото виждате и как малко дете преодолява кожния си проблем с упражнението.
Гледайте видеото с инструкции: размахвайте ръцете си до съвършено здраве.
Смята се, че много уважаван индийски будистки монах, известен като Бодхидхарма, е въвел упражнението в Китай преди близо две хиляди години. От векове упражнението е било част от репертоара на тренировъчните програми за представители на бойните изкуства, включително монаси в храмовете на Шаолин.
Можете да изпълнявате упражнението по всяко време. В зависимост от вашето физическо състояние, можете да започнете, като направите един или двеста замаха и постепенно да увеличите до две-три хиляди. Хирургът във видеото прави две хиляди замаха на ден.
Въпреки че упражнението е добро за всеки, който иска да остане здрав, се казва, че е полезно за подобряване на редица медицински проблеми, включително хипертония, диабет, катаракта, артрит, рак, хемиплегия, мини инсулт, както и сърце, черен дроб, проблеми с бъбреците и белите дробове.
 
Етикети:
1. Размахвайте ръцете си до съвършено здраве.
2. Обикновено древно даоистко упражнение, което спасява животи.
3. Тао Те Чинг.
4. Дао на здравето – Тайната на дълголетието.
5. Д-р Уейн Дайър: Да живеем мъдростта на Дао.
6. Ученията на древната даоистка медицина.
7. Даоистката медицина се основава на следните ръководни принципи.
8. Морал, добродетел и поведение.
9. Следователно даоистката медицина има специфични изисквания по отношение на морала и добродетелта.
10. Живейте по-дълго, като се възползвате от силата на Дзин.
11. Даоистки изкуства.
12. Съществени лечебни методи.
13. Как да спрете да губите жизненоважната си сексуална енергия.
14. Хуа Туо.
15. Даоисткият монах преподава тай чи и други източни практики за насърчаване на здравето на сърцето.

РС, Малко уточнение от Приятел - Malinka Coppi каза:
Ping Shuai Gong е упражнение за люлеене на ръцете, създадено от Тайван Цигун (qì gōng) майстор Li Feng-shan (lǐ fèng shān)
Стоейки с двата крака един до друг на ширина, приблизително равна на раменете, Ping Shuaishou включва преместване на двете ръце успоредно, люлеене първо в предната част на тялото, докато достигнат височината на раменете, след което ръцете отиват назад с малко усилия. На всяка пета люлка колената леко трябва да се огъват и бързо да пружинират - веднъж, когато ръцете се люлеят към гърба на тялото, и втори път в обратната люлка към предната част на тялото.
Предлага се да се извършва 3 пъти дневно и поне 10 минути всеки път. Това ще помогне за подобряване на кръвообращението и започване на лечебния процес, ако има неразположения. Препоръчва се да се избягва пиенето на студена вода веднага след упражнението, въпреки че студената вода няма отрицателни ефекти.
Твърди се, че Ping Shuaishou лекува много неразположения, включително рак, с анекдотни случаи, съобщени в Тайван.

петък, 4 март 2022 г.

Как се проявява свободната воля

 Как се проявява свободната воля

 

Ейприл: Един от нашите участници през Интернет пита как се проявява свободната воля, когато всички вселени съществуват успоредно в момента?

Башар: Благодаря ти. Всичко вече съществува и когато избирате да имате физическо въплъщение, вашият Дух създава една тема за изследване, която, в определен смисъл, може да оприличите на понятието за съдба. Свободната воля обаче е конкретното преживяване – как избирате да имате преживяване на това, което вече съществува, от каква перспектива, от каква гледна точка избирате да преживеете това, което вече съществува. Така че идеята е, че макар рамката, структурата вече да съществува и в този смисъл, не се променя, гледната точка спрямо структурата е това, което се променя, и изборът на гледна точка е това, което наричате свободна воля. И макар да създавате един коридор, по който ще трябва да преминете, и това да е единственият възможен за вас коридор, как ще преминете през него зависи от свободната ви воля. Може да бягате, да скачате, да ходите на ръце с главата надолу, настрани, напред и назад ... идеята е да може да преживеете този коридор и структурата от всякаква възможна гледна точка и ето тук се намесва свободната ви воля. Защото това, което създавате, е едно преживяване, вие не създавате „нещото”, което вече съществува. Структурата вече съществува, но вие я използвате, за да създадете една уникална перспектива, едно уникално преживяване, което позволява след това на „Всичко, което е” да се обогати с това уникално преживяване на вашата свободна воля. Намираш ли смисъл в това?

Ейприл: Да, интересно е, че ние можем да практикуваме това ежедневно. Тоест за всяко нещо, което преживяваме в реалността си, ние имаме тази опция отново и отново да избираме каква гледна точка можем да имаме спрямо нещата, с които взаимодействаме.

Башар: Да, това е напълно холограмно.

Ейприл: И, разбира се, при наличието на тези различни перспективи, всичко зависи от това каква перспектива избираме ...

Башар: Да, но нека направим това разбиране малко по-задълбочено и да отидем една стъпка по-напред.

Ейприл: О кей.

Башар: Идеята е, че когато задаваме въпроса: „Щом всичко вече съществува ...”, в него се съдържа допускането, че извън вас съществува някаква солидна структура, докато такава няма. Защото единственото нещо, което всъщност е реално, е вашето преживяване. Това означава, че вашата гледна точка спрямо структурата всъщност създава тази структура. Структурата не съществува без вас и вие не съществувате без структурата. Структурата обаче не е нещо солидно ... когато говорим за идеята за всички мулти вселени, те не съществуват извън вас, а вътре във вашето съзнание. Така че ние не говорим за структура, която в действителност се намира извън вас. Това е една илюзия. Така че вашата свободна воля, в определен смисъл, се свежда до това как искате да преживеете, от каква перспектива искате да преживеете един друг аспект на собственото си съзнание и вие просто излъчвате тази идея, все едно че структурата съществува извън вас, за да имате уникалното преживяване, което наричате „живот във физическата реалност”. Всичко обаче се случва в съзнанието ви и тази структура не съществува физически извън него.

Участник: И така например, ако тръгнем от точка А, ние виждаме нещо в нашата реалност, имаме известно тълкуване спрямо него, но технически, след като няма връзка между причина и следствие, единственото нещо, което се случва, е, че имаме преживяване на това, което виждаме, основано на смисъла, който сме му придали.

Башар: Да.

Участник: Добре, как това води до следващото ни преживяване, което изглежда, че е свързано с причинно-следствена връзка?

Башар: Защото вие създавате илюзията за приемственост, в зависимост от договореността си за играта, която играете. В някои реалности не съществува никаква илюзия за приемственост. Преживяванията скачат от едно към друго без всякаква връзка помежду си и извън всякаква представа за пространство и време. Вие обаче сте се съгласили на тази идея, наречена „Игра на приемственост”, при която използвате едно създадено преживяване, за да изградите върху него ... вие създавате идеята за преживяване на механизма на създаването, при което едно нещо поражда друго нещо ... вие създавате тази илюзия за приемственост, докато всъщност всички тези неща съществуват едновременно. Вие обаче сте решили да ги преживявате в линейна последователност.

Участник: Да, но ако например желаеш да научиш определен урок, или се насочиш към нещо, към което Висшият ти разум те е насочил, за да го усвоиш, като например определена идея, тя ти се представя като последица от избора, който си направил ...

Башар: Да, защото твоето желание е да нау-у-у-учиш даден урок, докато в една друга реалност ти просто ще знаеш необходимата ти информация. Ти обаче искаш да преживееш процеса на научаването. Самото научаване е преживяването. Самият процес е преживяването. Самото пътуване е крайната дестинация, а не мястото, на което то ви отвежда!

Ейприл: Тогава изглежда, че има толкова много интересни неща за преживяване и всички тези преживявания за научаване, за трансформация, са основани просто на решения от момент на момент какъв смисъл искаме да придадем на това, което наблюдаваме.

Башар: Да, като преди това даже трябва да създадете идеята, че има такова нещо като „от момент на момент”, докато всъщност моментът е един и същ, от различна гледна точка.

Публикувано от Диана Павлова